Szkło hartowane

Szkło hartowane

U nas możesz zamówić szkło bezpieczne hartowane w dowolnym wymiarze. Sprawdź ceny online i dobierz: wymiar tafli, obróbkę krawędzi, i grubości. Hartowanie zwiększa wytrzymałosć szkła na uderzenia mechaniczne oraz w razie stłuczenia rozpada się na drobne kawałki o tępych krawędziach. Hartujemy szkło bezbarwne(float), bezbarwne super jasne (optiwhite), brązowe i grafitowe(antisol) oraz matowe(decormat). Zachęcamy do skorzystania naszego konfiguratora online, który umożliwia dokonanie zakupu z możliwością odbioru osobistego w naszych zakładach. Jeśli potrzebujesz wycenę hurtową skorzystaj z formularza.

Dzięki nam zyskujesz:

  • Produkt docięty co do mm i co do złotówki
  • Możliwość odbioru osobistego lub dowozu na terenie miasta
  • Szybki czas realizacji zamówienia
  • Czas realizacji ze względu na hartowanie: od 7 do 14 dni roboczych

Szyba bezpieczna hartowana

Jest to szkło płaskie poddane procesowi hartowania – obróbki cieplej polegającej na nagrzaniu szkła do wysokiej temperatury, około 660 stopni Celsjusza, przetrzymaniu do momentu zmiany wewnętrznej struktury szkła i szybkim schłodzeniu.

Hartowanie powoduje sześciokrotny wzrost wytrzymałości tafli oraz gwarantuje, że podczas pęknięcia tafla rozpadnie się na drobne kawałki, redukując tym samym zagrożenie pokaleczenia. Znajduje zastosowanie tam, gdzie wymagane są wysokie standardy bezpieczeństwa – miejsca użyteczności publicznej takie jak galerie handlowe, szpitale, firmy.

Zanim tafla trafi do hartowni musi zostać docięta i obrobiona zgodnie z zamówieniem. Tafla po hartowaniu posiada moc 5-7 krotnie większą od tradycyjnego szkła float i nie nadaje się do dalszej obróbki.

Cechy szkła hartowanego:

  • podwyższona odporność na uderzenia mechaniczne
  • brak ryzyka skaleczenia (szkło rozpada się na drobne kawałki)
  • wyższa wytrzymałość na nagłe zmiany temperatur

Zastosowanie:
blaty szklane, podłogi szklane, tablice ogłoszeń, elementy dekoracyjne ściany, fasady budynków

Odbieraj szkło osobiście redukując maksymalnie cenę

Twójszklarz.pl jest to serwis który pozwala na odbiór szkła w wielu punktach na terenie całego kraju, dzięki czemu możemy zminimalizować koszty zakupu. Sprawdź na naszej mapie punktów odbioru czy w twojej okolicy znajduje się zakład szklarski, w którym po niespełna kilkunastu godzinach będziesz mógł odebrać gotowe przetworzone szkło.