Szkło matowe

Szkło matowe

W odróżnieniu od zwykłego szkła gładkiego, które nie jest w stanie zagwarantować nam pełnego poczucia intymności, oferowane przez nas szkło matowe świetnie sprawdzi się w tych miejscach,w których prywatność odgrywa kluczową rolę.

Niewątpliwą zaletą szkła matowego jest to, że mimo braku przejrzystości, szyba nadal zapewnia częściowy dostęp światła. Ten rodzaj szkła jest więc idealnym rozwiązaniem dla osób, które szukają sposobu na doświetlenie ciemnego pomieszczenia przy jednoczesnym zachowaniu prywatności, ale także dla tych, którzy lubią niebanalne rozwiązania w dziedzinie aranżacji wnętrz.

Wszystkie te zalety sprawiają, że szkło matowe znajduje szeroki wachlarz zastosowań zarówno w pomieszczeniach mieszkalnych, jak i biurowych. Coraz częściej wykorzystuje się je jako materiał na kabiny i parawany prysznicowe, czy ścianki działowe. Jako, że matowy wygląd i satynowe wykończenie pozwalają na zaprojektowanie eleganckiego wnętrza, coraz więcej osób decyduje się również na meble z domieszką szkła matowego – wykonuje się z niego półki, fronty mebli, wypełnienia drzwiczek czy blaty na stoły i biurka. Matowe szkło jest także popularnym rozwiązaniem jeżeli chodzi o zagospodarowanie przestrzeni nad kuchennym blatem - szczególnie sprawdza się w przypadku aneksów kuchennych. Jako, że szkło jest elementem mniej charakterystycznym niż płytki, łatwiej w tym przypadku połączyć pomieszczenia (np. kuchnię + salon) w stylistyczną całość. Oprócz względów dekoracyjnych, za zastosowaniem tego rodzaju szkła przemawiają także względy praktyczne. Meble i kuchenna okładzina są elementami użytkowanymi codzienne, ważne więc, żeby były łatwe w utrzymaniu – szkło matowe posiada wysoką odporność na zabrudzenia i wszelkiego typu zarysowania, a wymycie go jest o wiele prostsze i szybsze niż na przykład wyczyszczenie fug między płytkami. Na małych, niedoświetlonych powierzchniach idealnie sprawdzą się matowe drzwi, które zapewnią dodatkowy dostęp światła i pozwolą uzyskać ciekawy efekt wizualny, przy jednoczesnym zachowaniu prywatności.

Rodzaje szkła matowego:

  • szkło piaskowane
  • szkło satynowe
  • szkło Lacomat

Odbieraj szkło osobiście redukując maksymalnie cenę

Twójszklarz.pl jest to serwis który pozwala na odbiór szkła w wielu punktach na terenie całego kraju, dzięki czemu możemy zminimalizować koszty zakupu. Sprawdź na naszej mapie punktów odbioru czy w twojej okolicy znajduje się zakład szklarski, w którym po niespełna kilkunastu godzinach będziesz mógł odebrać gotowe przetworzone szkło.