Szkło float

Szkło float

Szkło Float jest produktem bazowym, stosowanym przy produkcji innych rodzajów szkła specjalistycznego – droga do gotowego produktu wiedzie najczęściej przez dodatkową obróbkę: hartowanie, laminowanie i inne. Jest szkłem gładkim, o idealnej przejrzystości i powierzchni pozbawionej jakichkolwiek zniekształceń optycznych. Ten typ bezbarwnej szyby posiada w gruncie rzeczy lekko zielonkawy odcień, szczególnie widoczny na jej oszlifowanej krawędzi.

Szkło float cena

Nazwa szkła – float – to w rzeczywistości nazwa procesu technologicznego, opatentowanego w 1959 roku, w którym masa szklana krzepnie na powierzchni roztopionego cynku. Ten rodzaj szkła znajduje bardzo szeroki wachlarz zastosowań w pomieszczeniach mieszkalnych, biurowych, gabinetowych, w budownictwie. Wykorzystuje się je jako materiał na szklane daszki, balustrady, okna, kabiny prysznicowe, windy, gabloty, fasady i wiele innych obiektów, które wykonuje się z przezroczystego szkła. Szkło typu Float występuje w różnych grubościach (szyby o bardzo małej grubości stosuje się między innymi do produkcji popularnych ostatnio wyświetlaczy dotykowych).

Cechy charakterystyczne

  • szkło wysokiej jakości, idealnie przejrzyste
  • łatwe do czyszczenia
  • szeroki zakres grubości (od 2mm do 25 mm)
  • możliwość hartowania, laminowania, obróbki krawędzi, aplikacji dowolnego wzornictwa
  • lekko zielonkawy odcień, szczególnie widoczny na krawędziach

Tniemy na wymiar

Celem naszej firmy jest jak najlepsze dostosowanie produktu do Państwa indywidualnych potrzeb, dlatego na życzenia klienta przytniemy szkło do dowolnego wymiaru i kształtu oraz wypiaskujemy w tafli każdy pożądany wzór.

Jeżeli nie są Państwo pewni jak osiągnąć wymarzony efekt, zachęcamy do kontaktu – nasi eksperci podpowiedzą Wam jak uzyskać oczekiwany rezultat!

Strona twojszklarz.pl gwarantuje Państwu:

  • atrakcyjne ceny
  • szybki czas realizacji zamówienia
  • bezpieczną dostawę
  • produkty najwyższej jakości, dostosowane do Państwa indywidualnych potrzeb

Odbieraj szkło osobiście redukując maksymalnie cenę

Twójszklarz.pl jest to serwis który pozwala na odbiór szkła w wielu punktach na terenie całego kraju, dzięki czemu możemy zminimalizować koszty zakupu. Sprawdź na naszej mapie punktów odbioru czy w twojej okolicy znajduje się zakład szklarski, w którym po niespełna kilkunastu godzinach będziesz mógł odebrać gotowe przetworzone szkło.