Blaty szklane

Blaty szklane

Jeśli potrzebujesz szklanego blatu dociętego na wymiar, trafiłeś we właściwe miejsce. Skorzystaj z naszego konfiguratora: dobierz odpowiedni blat i odbierz go osobiście w swoim mieście. Oferujemy cztery podstawowe kształty: kwadrat, prostokąt, koło i elipsę; dostępne w różnych grubościach i w różnych typach szkła. Jeśli potrzebujesz blatu o niestandardowym kształcie, prześlij nam rysunek do wyceny, bądź skontaktuj się z naszym konsultantem.

Dzięki nam zyskujesz:

  • Blat docięty co do mm i co do złotówki
  • Możliwość odbioru osobistego/dowozu/montażu
  • Krótki czas realizacji
  • Gwarancję znakomitej jakości

Co powinieneś wiedzieć na temat blatów ze szkła?

Blaty wykonywane są najczęściej z bezbarwnego szkła float. Szkło to charakteryzuje się idealnie gładką powierzchnią i dobrą odpornością na zarysowania.

Poniżej kilka istotnych faktów:

•   Blaty szklane występują w grubościach: 6,8,10,12 mm. Najczęściej zamawiana grubość to 6 mm.

•  Krawędź blatów może być szlifowana lub fazowana. Szlifowanie spotyka się najczęściej ze względu na przystępną ceną. Faza jest droższa, ale nadaje blatowi elegancji.

•  Naroża blatu w standardzie są ostre. Na życzenie klienta, wykonujemy ścięcie bądź zaokrąglenie – zalecane ze względów bezpieczeństwa.

•  Wytrzymałość blatu szklanego – w standardzie blat jest zbudowany z odprężonego szkła float; na życzenie klienta możemy wykonać blat hartowany.

Jaka jest różnica pomiędzy ochronnymi blatami szklanymi a zwykłymi blatami szklanymi?

Główną różnicą jest grubość szkła. Gdy w przypadku blatów ochronnych stosujemy grubości 4 i 6mm – głównie ze względów estetycznych, w przypadku blatów szklanych grubości wynoszą 8,10 i 12 mm.  

Odbieraj szkło osobiście redukując maksymalnie cenę

Twójszklarz.pl jest to serwis który pozwala na odbiór szkła w wielu punktach na terenie całego kraju, dzięki czemu możemy zminimalizować koszty zakupu. Sprawdź na naszej mapie punktów odbioru czy w twojej okolicy znajduje się zakład szklarski, w którym po niespełna kilkunastu godzinach będziesz mógł odebrać gotowe przetworzone szkło.

1. Przyklejanie lustra

Zobacz wideo na youtube: https://www.youtube.com/embed/q-1XNmvVe2o

Najprostszym i najmocniejszym sposobem jest klejenie lustra. Dobrze przyklejone lustro jest bardziej odporne na stłuczenie niż przykręcone, jego elementy po stłuczeniu zostają przytwierdzone do ściany co sprawia że jest to również bezpieczniejsza metoda. Jeżeli umieszczamy lustro na płytkach w łazience zdecydowanie powinniśmy zastosować klej, w tym wypadku nie będzie później żadnych problemów z demontażem, klej odcinamy długim ostrym narzędziem jak bżeszczot, a później usuwamy reszte kleju z płytek, bez żadnych obaw że możemy je uszkodzić.

Najlepszy klej

Klej musi być produktem specjalnie przeznaczonym do klejenia luster. Ma wtedy odpowiednią konsystencję, ułatwiającą montaż
oraz krótki czas wiązania. Nanosi się go małymi plackami za pomocą specjalnego pistoletu. Tak, aby do kleju mogło docierać
powietrze, niezbędne do wyschnięcia. Warstwa musi być w miarę cienka, ponieważ gruba utrudnia wiązanie kleju.

2. Wieszanie lustra na uchwytach

Zobacz wideo na youtube: https://www.youtube.com/embed/dvU6ceZT5NI

Zamawiąc lustro w naszym serwisie możesz w podpunkcie akcesoria wybrać zawieszki, które są drugą najpopularniejszą formą montażu. Są one przyklejane w zakładzie na tylną lakierowaną powierzchnie lustra. Klient otrzymuje produkt gotowy do wieszania, co wymaga tylko wywiercenia otworów w ścianie i umieszczenia w nich haczyków lub śrub. Spad który powstaje w wyniku użycia zawieszek, redukuje się naklejąjąc na dolnej krawędzi lustra tzw. odbojniki (naklejane mikro gąbki).